Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

Léčení pomocí mědi podle Borise Tichanovského

 Měď jako silný protizánětlivý prostředek používal i veliký Hipokrates, který je nazýván otcem dnešní medicíny. Též ji pro léčebné účely používali již ve starém Řecku. O léčivých účincích mědi věděli také v Tibetu a Číně. Ruští léčitelé už velmi dávno používali měď na zhmožděniny, na rány, při bolestech hlavy, zad, cév, na záněty prsů, na hemoroidy, na záněty nosních dutin, při gynekologických onemocněních a při zápalu plic.

Naše praxe nás přesvědčila o vysoké efektivnosti měděných obkladů, zejména při mastitidách (akutních při kojení, i u nekojících žen), u hemoroidů, při zánětech kloubů a dalších onemocněních. Na obklady je nejúčinnější měď červená, měď vakuová, ale lze použít i všechny další druhy mědi. Měděné slitiny jsou méně efektivní. Je možno používat měděné destičky rozmanité síly (tloušťky) a taktéž i měděnou folii.

Léčení pomocí mědi podle Borise Tichanovského

Ukazatele pro léčení pomocí mědi jsou vcelku stejné jako při léčení jílem.

Před aplikací se měděné destičky musí očistit - > třením suchou solí až do lesku, aby se odstranilo okysličení a hned se přikládají na postižené místo. Měděné destičky se mohou upevnit leukoplastí nebo pružným obinadlem/prubanem. Obvykle doporučujeme měděné destičky přikládat na celou noc. Aplikujte destičku 10 - 15 x, potom udělejte 7 dní přestávku. Pokud je to potřeba proceduru opakujte.

Kúra pomocí měděnými destičkami trvá 2 - 3 týdny. Kúže se po aplikaci zbarví do modré, černé nebo zelené barvy. Není nutné ji speciálně umývat - > zabarvení se ztratí samo za několik dní.

Na léčení hemoroidů používejte dutou, měděnou trubičku s obroušenými a ohlazenými okraji, přibližně 7 cm dlouhou. Zasuňte ji do konečníku tak, aby se dala snadno vyjmout. Pečlivě očistěte vymytím a výše uvedeným způsobem pomocí soli.

 

Pro léčbu mědí si u nás můžete zakoupit celý komplet měděných destiček.