Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

Co je-znamená EPAM a další otázky

Přínášíme Vám zásádní otázky a odpovědi, které se vážou k výrobě, historii, ale i užívání samotných EPAMů. Odpovídá Ing. Boris Tichanovský, chiropraktik, učitel Thajských masáží a terapie, léčitel, mistr Reiki a Taj czy cjuaň, ovládající celou řadu dalších metod a technik napomáhajících uzdravení.

   Co EPAM obsahuje?

"Základ Epamů tvoří propolis a 10-20 léčivých rostlin. Ty jsou zpracované v syrovém stavu. Některé Epamy obsahují mumio, žen-šen, eleuterokok, jinan, echinaceu.


   Tedy něco jako gemotterapie?

"Ano přesně tak, ale s tím rozdílem, že gemotterapie je pojem známý 50 let, ale léčba pupeny je stará jako lidstvo samo. Již ve starých tibetských medicínských textech je informace, jak postupovat, aby se z léčivých rostlin zužitkovalo to nejúčinnější. A jsou to právě pupeny a mladé výhonky léčivých rostlin, které tvoří páteř všech Epamů. Vyzkoušejte naše tinktury, ze kterých vyrábíme EPAMY a prodáváme je jako jednosložkové tibetské aromatické tinktury. Již na první pohled a chuť zjistíte markantní rozdíl v porovnání s jinými tinkturami běžně k dostání na našem trhu../smích/
Každá naše tinktura má svou nezaměnitelnou chuť, vůni, barvu a sílu. Je v nich ukryt život pramenící z přírody.
Každá bylina, kterou používáme do našich preparátů EPAM je zpracovaná v nejúčinnějším stavu. Tedy syrová a sklizená v pravý okamžik." 


   V pravý okamžik?

"Každá bylina má svoji dobu sklizně. V současné době vyrábíme více jak 350 druhů výrobků. Kromě již zmíněného EPAMU, také jednosložkové tinktury z pupenů, masážní oleje, balzámy na bolavá záda, unikátní soli do koupele, jílové obklady na zánětlivá místa, medové elixíry. Všechny byliny obsažené v našich výrobcích jsou sbírané v pravý čas a zpracované v syrovém stavu. Kořen kozlíku, lékořice, proskurníku, echinacei na podzim. Pupeny z borovice, smrku, jedle, hlohu, gingo biloby sbíráme zase brzy na jaře. Dokonce ženšenový kořen, který je součástí Epamu 20, 21 ,23 si necháváme dovážet každý rok čerstvý v syrovém stavu z Číny. Do našich výrobků Epam používáme také 100 procentně přírodní silice. Ty, které používáme a prodáváme, jsou vytříbené kvality, bez přídatných vůní, olejů, nebo parfémů. Všechny naše silice můžete užívat také vnitřně. Když jsme prováděli jejich testování, tak jsme zjistili, že většina našich silic je lékopisné kvality. Tedy maximálně dosažitelná kvalita." 


   Mají Vaše výrobky nějaký vnitřní řád nebo smysl?

"Mají, jsou součástí EPAM terapie .To je metoda stará tisíce let. Je založena na aktivním přístupu nemocného. Pacientovi nabízíme velkou škálu přípravků EPAM a mnoho léčebných metod, které vyučujeme na našich kurzech. Pokud vhodně zkombinujete preparáty EPAM s cvičením z našich kurzů, můžete dosáhnout vyléčení takových nemocí jako je cukrovka, nebo bronchiální astma a řadu dalších." 


   EPAMY jsou staré tisíce let?

"Přesněji dvacet pět století. Tak jako křesťané mají bibli, indové bhagavadgítu, tak v Tibetu mají tajný traktát čžud-ši starý dvaapůl tisíce let. Traktát byl přednesen Budhou a vryt mudrcem Manosidži do zlatých desek. Po nějaké době zlaté desky doputovaly ke kašmírskému lékaři, který je předal tibetskému překladateli Vajročanovi, jenž přeložil spis do tibetského jazyka. Tato tajná mantra se skládá ze čtyř svazků a je známá jako čžudš-ši, tvořící alfa omegu tibetského lékařství. Na příkaz vyšších mocností byl text zapečetěn a odkryt byl teprve před několika málo stoletími.
Ruština byla prvním světovým jazykem, do kterého byl traktát přeložen z tibetštiny. Profesor Skvorcov byl vědec, který měl tu možnost, účastnit se v novosibirské akademii věd překladů starých tibetských textů, jako je džud-ši,vajdurja onbo,nebo atlas tibetské medicíny. Akademie věd vlastní také některé originály těchto prastarých a tajných tibetských textů. Při jejich překladu profesor Skvorcov objevil elixír mládí a zdraví, který pojmenoval jako EPAM. Od té doby uběhlo 40 let. EPAM je znám v Evropě, Asii, Americe. 19 a více let se již také vyrábí v České republice. Za tu dobu prošel desítkami klinických testů, které potvrdily, že EPAMEM je možné léčit přes 200 druhů zdravotních problémů. Historie EPAMU tedy sahá 2500 let do minulosti.


Zmínil jsi profesora Skvorcova, pokud vím, tak se v Akademii věd věnoval také bioenergetickému výzkumu lidských nemocí. Popsal patologický proces a stádia nemocí. Mohl by ses o této problematice také zmínit?


Všechno má svůj řád a svoji hierarchii, dokonce i to, jak se vyvíjejí nemoci. Vědci z Novosibiřské akademie věd, v jejichž čele stál profesor Skvorcov, pochopili, jakým způsobem se počáteční energetické poruchy přetváří v chorobu lidského organismu. Při výzkumech s EPAMEM se zjistilo, že se tento proces podobá sestupu po schodech. Začínáme na nejvyšším 7 stupínku a sestupujeme o jeden stupínek níž, podle toho, jak se poruchy našeho organismu postupně hromadí a tím pádem, jak se zhoršuje naše zdraví.

7. stádium nemoci respektive zdraví je stav plného zdraví
Absolutně zdravý člověk pociťuje klid a neprožívá strach, jeho myšlenky, city a jednání jsou rozumné a vyvážené.
Ale jakmile do sebe pustí dostatečně silnou negativní myšlenku nebo citové vzrušení a dovolí, aby v nich uvízla, pak najednou probíhá zablokování některých vodičů a nejjemnějším energoinformačním strukturám přicházejících zvenčí se přehrazuje cesta.
Jestliže se člověk v tom okamžiku zastaví, uklidní a zamyslí se nad tím co probíhá, pak se průchodnost energie obnovuje. To je vždy doprovázeno některými změnami ve fyzickém těle:
zvýšení teploty a krevního tlaku, zrychlení dechu atd. Jestliže se morální činnost neuskuteční, pak se proces spouští o jeden stupínek níže. 


6. stádium nemoci to je oblast všech stavů, které začínají

„neočekávaně“ a probíhají ostře, se zvýšením teploty:
zápaly – zánět, infekce různého rázu (nejčastěji ty, které se připisují virům). Z tohoto stádia může člověk opět vyjít, pokud přehodnotí svůj vztah k sobě, k lidem a k životu. Žádný lék mu v tom nepomůže. Jestliže to znovu neproběhne, tak se proces spustí o ještě jeden stupínek níže. 


5. stádium nemoci je charakteristické ostrými zápaly, které přecházejí v chronické.

Vytvářejí se, jak říkají medici „skrytá zánětová ložiska“. V důsledku blokády části vodičů se přerušuje hromadění fermentů s nimi spjatých. Buňky a orgány pracují s přepětím. Fyzický stav se zjevně zlepšuje, ale podvědomě je cítit nevysvětlitelný strach. Páté stádium patologického procesu je to, co oficiální medicína označuje jako „prakticky zdráv“. Mnoholeté zkušenosti s EPAMem v Novosibirsku ukazují, že se v tomto stádiu nachází přibližně 70 % z nás, jestliže hodnotíme celkový stav zdraví.


4. stádium nemoci

Buňky, orgány a struktury, které přestaly pracovat, organismus pro nepotřebnost izoluje a odděluje. Tady se objevují cysty – úseky oddělené, žijící svým životem. Struktury, které si zachovaly schopnost pracovat, pracují s přepětím v podmínkách neustálého stresu. Začíná narůstání kýl a kamenů. 


3. stádium nemoci
Pokračuje narůstání dřívějších kýl, kamenů a objevují se nové. Procesy překračují hranici své lokalizace a vstupují do oddělování jednotlivých kamenů, což je provázeno kolikami. Zasažené a izolované úseky otravují svými „výplody“ normálně pracující tkáně. Charakteristické nemoci: chronická kolitida, hepatitida různého druhu v důsledku otrávení jater..


2. stádium nemoci
Začíná systémové zasažení pojivové tkáně a změny antigenních mřížek, což se fyzicky projevuje v alergických onemocněních (neurodermitida, bronchiální astma). Rozvíjejí se systémová onemocnění, která se běžně označují za nevyléčitelná – lupus, dermatomyozitida, systémová sklerodermie, Bechtěrevova nemoc atd.


1. stádium nemoci

Fyzické prostředí organismu je změněno natolik, že se stalo příznivým pro existenci a rozmnožování organismů, které nejsou přirozenými spolubydlícími pro člověka. Jsou to parazité, jejichž délku můžeme změřit pravítkem – škrkavky, tasemnice atd. Začíná nárůst zhoubných nádorů, které jsou ve své podstatě také parazity. 

Stádium 0 nemoci
Rozvoj zhoubných nádorů. Psychický stav: „Nic nechci, nic nepotřebuji, dejte mi všichni pokoj.“ Objevují se málo ovladatelné procesy. Zkušenost, ale ukazuje, že obnovit zdraví je možné v každém stádiu, dokonce i ve stádiu 0." 

  Která stádia nemocí jsou ovlivnitelná EPAMem?

"EPAMy se ukázaly jako velmi dobré prostředky prakticky při všech existujících akutních a chronických onemocněních. Jak jsem již podrobně vysvětlil, jak dochází k rozvoji nemocí postupně. Tento proces jsem popsal jako pozvolný sestup po schodech, kdy se poruchy organismu postupně hromadí, a poté následuje skok o jeden stupínek směrem dolů. Popsal jsem, že existuje osm stádií nemocí, nebo-li osm stupňů. Sedmý – nejvyšší – je charakterizován plným zdravím, po nultém stádiu následuje smrt. Tedy čím nižší je stadium nemoci, tím je organismus vážněji poškozen.
Cílem ucelené řady EPAMů Skvorcova je ovlivnit organismus v každém zmíněném stádiu. K tomuto účelu existuje 20 modifikací EPAMů které jsou skutečně schopny příznivě působit na všechny stádia nemocí a dokonce i na nulté stádium." 


   Epamy se dělí na dvě velké skupiny?

"Velmi stručně se dá říci, že EPAMy první skupiny působí na vyšší stádia onemocnění, tzn. na lehčí nemoci působící na úrovni šestého až čtvrtého stádia patologického procesu, a z toho důvodu jsou výsledky užívání skupiny těchto EPAMů viditelné velmi rychle.
Na rozdíl od EPAMů z druhé skupiny, kdy se např. EPAMy 1000, 31, 11, 8 ,12, 900, 900T aplikují u velmi vážných onemocnění, jež jsou charakterizována nižším patologickým procesem, tzn. stádia čtvrté, třetí, druhé, první a nulté".


   Jak působí Epam když vstoupí do organismu?

"EPAM je hotový soubor „kolekce“ energo-informačních struktur spjatých se zdravím. Jde o speciálně vybrané programy obnovování buněk, tkání, orgánů a všech systémů lidského organismu. Při vstupu EPAMU do organismu se postupně v určité posloupnosti zaplňuje energoinformační nedostatečnost uzavřených kanálů v organismu. To pokračuje do té doby, dokud buňky, orgány a celé soustavy neobnoví schopnost plnit svou původní funkci.Uzdravení, to je již konečný důsledek tohoto procesu na úrovni fyzického těla. Ovšem to neprobíhá najednou, vše vyžaduje čas. Čím nižší je stádium, do něhož byly orgány a soustavy ,,zanedbány“, tím více času je zapotřebí na jejich obnovu. To znamená, že v některých případech stačí užívat EPAM několik dní, jindy několik měsíců, nebo roků. Někdy, v případě velmi vážného onemocnění, i celý život. Lze to říci i tak, že EPAM je soubor porovnávacích programů obsahujících informaci o normě a energii, která je schopna obnovit a vrátit celý systém lidského organismu zpět do své normy. Zjednodušeně lze říci, že EPAM obnovuje to, co bylo původní, co se postupně ztratilo v důsledku příčin výše popsaných"

 

  Jaké jsou výsledky aplikací tibetských preparátů EPAM v České republice?

"Těch je skutečně mnoho, neboť naše přípravky se používají již 40 let .Za tu dobu mají stovky tisíc pacientů dobré zkušenosti s preparáty EPAM. Bylo provedeno na desítky klinických zkoušek,kterých se zúčastnily tisíce nemocných.Všechny klinické zkoušky jsou zaznamenány a potvrzeny lékaři. Mají tedy skutečně velkou výpovědní hodnotu.


Jeden ze zajímavých experimentů byl uskutečněn v období chřipkové epidemie. Bezplatně byl EPAM 20 rozvezen do většiny mateřských školek a škol v jedné polovině města Novosibirsku a dětem byly podávány preventivní dávky. Když propukla chřipková epidemie, v těchto školách a školkách onemocnělo pouze několik jedinců a pouze lehčím průběhem choroby. Ostatní zařízení, ve druhé polovině města, se v důsledku epidemie zavírala z důvodu karantény, neboť většina dětí onemocněla chřipkou.Průběh a výsledky tohoto experimentu byly zveřejněny v tisku a odtud jsem se o EPAMu dozvěděl. Bylo velmi zajímavé, že EPAM 20 pomohl také odstranit v řadě případů bronchiální astma.
V té době jsem byl ředitelem Centra netradiční medicíny ve Voroněži. Jako psycholog jsem se staral o významné osobnosti a sportovce. Velmi mne zajímalo, jak bude tento EPAM působit na vrcholové sportovce. Z výsledků jsem byl mile překvapen a tak jsem udělal vše pro to, abych pozval profesora Skvorcova do Voroněže. Podařilo se mi to a společně jsme na různých vysokých školách uskutečnili přednášky a provedli mnoho experimentů. EPAM během čtyř desítek let příznivě ovlivnil stav pacientů s více jak 200 zdravotními problémy.


V posledních letech profesor Skvorcov shromáždil kolem sebe velmi silný kolektiv mágů, vědců, biologů, kteří vynalezli další specializované EPAMy. Tyto modifikace působí při vážných onemocněních, které se jinými prostředky velmi špatně léčí nebo se jimi nedají léčit vůbec. Jedná se např. o nervový EPAM 1000, jaterní EPAM 35, srdeční EPAM 36, na prostatu EPAM 900T,hojivý EPAM 8.

 

V České republice máme několik případů, kdy EPAM 8 zachránil pacienta před amputací končetiny (buď z důvodu onemocnění cukrovkou, nebo u silných zánětů, hnisajících a nehojících se ran.) V takových případech se aplikuje EPAM 8 přímo do rány. Výborné výsledky tento EPAM vykazuje při hnisavé angíně, zápalu plic, žaludečních vředech. Kromě propolisu a léčivých rostlin obsahuje tento EPAM velké množství kvalitního mumia, tato kombinace mladých výhonků a pupenů z léčivých rostlin, propolisu a mumia má za následek výrazně hojící efekt tohoto přípravku.
Spolu s EPAM 31 pomáhá také EPAM 8 při onkologických onemocněních,zejména v době, kdy pacient prochází náročnou léčbou chemoterapií a ozařováním. Tak se často se stává,že nám lidé píší:
,,Je neskutečné,že EPAM 8 a EPAM 31 způsobí, že průběh ozařování a chemoterapie probíhá bez vedlejších průvodních jevů, jako je vypadávání vlasů, zvracení, chronická únava nebo radikální snížení imunity“. 

EPAM 1000 nervový pomáhá při všech mozkových narušení, jako je mozková mrtvice, poruchy sluchu, zraku, nádory na mozku. EPAM 96 harmonizuje psychické procesy a tím pomáhá při nervových onemocněních jako je úzkost, deprese, neurastenie, nespavost. V některých případech jsou přípravky EPAM více odzkoušené, než mnohé chemické léky. Z mého pohledu není rozdílu mezi pacienty českými, nebo ruskými. Na přípravky reagují stejně. EPAM používáme i s úspěchem ve veterinární praxi."

  Jaká specifika mají Vaše přípravky?

"Těch je hned několik. Při výrobě používáme výlučně byliny v syrovém stavu z pupenů a mladých výhonků. Léčivé rostliny si sami pěstujeme a každý přípravek je energeticky aktivovaný. Na jeho výrobě se podílejí lidé ze zdravotním postižením. Tak jsme spojili užitečnou věc a díky EPAMům mnoho lidí, kteří by do konce svého života nenašli práci se mohou realizovat v chráněných dílnách. Z každého prodaného výrobku putuje nemalý obnos peněz na výplaty tělesně a mentálně postižených našich spoluobčanů. Dá se tedy říci, že díky tibetské medicíně EPAM mnoho lidí vyřešilo své existenční problémy. Od roku 2007 pravidelně v létě pořádáme veřejnou sbírku jejimž cílem je zařazení postižených lidí do společnosti. V neposlední řadě naše přípravky, tedy jejich prodej pomáhá financovat vzdělání malých mníšků a chod kláštera Disket, Thikse a Ki v Ladaku, Malém Tibetu. Podpořit tyto mníšky můžete také i Vy tím, že si koupíte výrobek EPAM v našem obchůdku tibetské medicíny na Náměstí Kinských 3, v Praze 5 na Smíchově."

  Co si máme představit pod pojmem aktivizovaná?

"Profesor Skvorcov byl kromě jiného také silný senzibil , který se zabýval výzkumem zvláštních jevů. Složitá výroba EPAMu se skládá z různých rituálů. Od zpívání manter, energetického nabíjení, využívá se informace rostlin, strukturování pomocí biologických strukturátorů: dřeva,minerálů, ikon – energetických obrazů ( pozn. mezi kterými nechybí velmi známý a po energetické stránce nejsilnější obraz Nikolaje Roericha s názvem MATKA SVĚTA, jenž je také součástí knihy Tibetská přírodní medicína od autorů B.Tichanovského a M.Balána). Pro schválení a patentování nechtěl k sobě akademik Skvorcov jako autora přibrat žádného lékaře, tím pádem bylo pro něho schvalovací řízení velmi obtížné, jelikož není lékař, ale biofyzik. Chtěl, aby v patentu bylo uvedeno, že se jedná o energeticky nabitý a nastrukturovaný produkt.
Vědci, kteří měli tento patent schválit, si nedokázali představit, jak se dá energie změřit. Navíc byli přesvědčeni, že něco takového vůbec neexistuje.
Proto byli nuceni provést zajímavý experiment, na kterém jim profesor Skvorocov dokázal, že energetické nabití EPAMů je měřitelné, tudíž skutečně existuje."

  Jak to provedl?

"Než lék začnou užívat lidé, musí projít testováním na laboratorních myších. I EPAM musel projít těmito testy. Recepturu výroby EPAMu předal lékařské patentové komisi. Ta přesně podle ní smíchala všechny tinktury z bylin. Část tohoto EPAMu odlil a se zbytkem před zraky všech lékařů provedl profesor Skvorcov potřebné rituály energetického nabití a nastrukturování, aniž by do tohoto EPAMu cokoliv přidával. Tuto část EPAMu dále rozdělil na dvě části, z nichž jednu zahřál na 70° C, čímž zrušil její energetické nabití. Poté byly neprodleně provedeny pokusy na třech kontrolních skupinách myšek.
První skupinu myšek ozářili smrtelnou dávkou záření. Druhou skupinu myšek otrávili speciálním jedem, který ničí imunitní systém. Třetí skupinu tvořily zdravé myšky. Pokud myškám EPAM nebyl podán, první dvě skupiny zemřely. Když všem skupinám podávali EPAM, který vyrobila lékařská patentová komise – nenabitý, přežilo v první a druhé skupině 40 % myšek. Když jim podali EPAM nabitý, v první i druhé skupině přežilo 60% myšek.


Pokud kontrolním skupinám podávali EPAM sice nabitý, ale zahřátý na 70° C (ohřevem se zrušilo energetické nabití), přežilo 40 % myšek.
Tudíž výsledky nenabitého EPAMu a EPAMu nabitého, ale zahřátého, jsou stejné. Tím pan Skvorcov dokázal energetické nabití EPAMu. EPAM nabitý byl ve všech případech opakování asi o 20% účinnější než EPAM nenabitý, nebo EPAM nabitý, ale zahřátý (u něhož byl energetický program ohřevem zrušen). Tímto způsobem se podařilo matematicky dokázat přítomnost energie. Lékaři už nemohli říci, že se energie nedá změřit a po 40 opakováních museli energetický program uznat.


V patentu je tedy napsáno, že jde o energeticky nabitý a nastrukturovaný produkt, který výrazně posiluje imunitní systém. Zdravým myškám nenabitý EPAM prodloužil věk o 20–30 %, nabitý o 50 %.
Preparát má tedy označení „Emulze Propolisová Aktivizovaná Modifikace“

  Mohou užívat EPAM zdraví lidé?

"Více než čtyřicetiletá zkušenost s používáním EPAMu ukázala, že když „prakticky zdraví“ lidé začínají užívat EPAM, vždy to vede ke zvýšení pracovní výkonnosti, přílivu sil, zmenšení únavy a zlepšení celkového stavu."

  Může se EPAM užívat i k jiným lékům?

"Ano, EPAM se může užívat k jakýmkoliv lékům včetně homeopatických. Když EPAM začínali zkoumat na lékařské fakultě ve Voroněži, nemohli pacientům dávat jenom samotný EPAM. Museli ho podávat společně s jinými léky. Lepší výsledky léčby byly vždy v té skupině, která dostávala k lékům ještě EPAM, než u pacientů, kteří byli léčení pouze medikamenty. Bylo zjištěno, že neexistuje lék, který se neslučuje s EPAMem. EPAM pracuje na jiném principu než klasické léky, nebo homeopatika, tudíž jejich účinek se nemění ani neruší. EPAMy vyrovnávají energetiku buněk, orgánů a systémů lidského organismu."