Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

Cholesterol se i s léky zhoršoval, Borisovo cvičení a Epamy mě pomohly

 

Milá paní Evo!
Dovolte mi pozdravit Vás a popřát Vám a Vašim prostřednictvím Borisovi , Josefovi a Kristýnce vše nejlepší v roce 2015 !

Touto cestou děkuji za vše, co jsem si z Borisových seminářů odnesla, především důležité poučení a konečně i slovíčko pochopení "aha!" ???? Tedy snad jsem pochopila podstatu samoléčby.
Mám konkrétní laboratorní výsledky, které zlepšení mého zdrav. stavu potvrzují.
K "měřitelnému" ukazateli: Posledních par let kontrola krve potvrzovala na pomalý, ale trvalý růst cholesterolu z pův. hodnoty pod 5 k hodnotě nad 6, přičemž, rostl víc ukazatel LDL, a to jsem brala ukázněně statiny. MUDr mi proto zvýšil dávky z puvod. 10mg na 20mg/d. To jsem je poctive brala. Pak uz časem i vynechavala, protože lab. výsledky se stejně nelepšily, a vedlejší účinky byly čím dál obtížnější.
Počátkem června t.r. jsem byla opět ve Sloupu, mj. zamlouvalo se mi cvičení "babušky", koupila jsem si DVD a doma cvičila. Tedy nějak zvlášť jsem pravidelnost cvičení nepřeháněla. Cvičila jednou "babušku" (2-3x v týdnu) jednou soubor cvyků na páteř a klouby. V září t.r. pravidelná kontrola krve hladiny cholesterolu ukázala tyto hodnoty: HDL 2,2 a LDL dokonce pod 2!! MUDr mi snížil davku leku opet na 10mg/d. Můžu lab výsledky za několik let doložit. Výsledky lab. kontrol ofotím a pošlu.
Myslím, že je to zajímavý výsledek. V březnu 2015 mám lab kontrolu krve. S výsledkem se opět podělím. Připomínám, že statiny opět neberu ukázněně, protože vedl. účinky mě obtěžují (v noci silné křeče v nohou).
Jsem přesvědčena, že měřitelné výborné lab. výsledky jsou fajn. Ale mnohem důležitější je, že můžu potvrdit, že cvičení dle Borisových DVD vede k celkovému zlepšení zdravotního stavu, tj i hybnosti kloubů, páteře, snížení nadvlády, atd.,atd. Cítím se v lepší kondici, než v 55-ti (*1943). Jednoduše cvičením, užíváním EPAM-u jsem si zasadne zkvalitnila život. O tom nepochybuji! Rozumí se samo sebou, že současně jsem přehodnotila své návyky a po uváženém zhodnocení se zbavila nadměrných zátěžových stresorů tam, kde vynakládanou energií jsem stejně nic zlepšit neuměla.
Ukázat cestu ano, cvičit musí každý sám.
Skláním se před Borisovým uměním, obětavostí a člověčenstvím. Vysoce si též cením práci Borisových spolupracovníků. Vše nejlepší!
S úctou E.