Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

Su-jok

Su Jok je podle svých propagátorů univerzální diagnostická a bezléková léčebná metoda, která zmírňuje bolest, umožňuje první pomoc při akutních onemocněních, úrazech, léčbu funkčních poruch v těle, stabilizaci stavu a zlepšení při nemocech s chronickým průběhem.

Autorem metody Su Jok je jihokorejský vědec, profesor Park Jae Woo, který na základě hlubokých znalostí východní filosofie a medicíny, shromažďovaných tisíce let a medicíny západní zpracoval přehled léčebných alternativních metod a vytvořil v nich systém a řád. Jeho hlavní zásluhou je kompletní přístup v diagnostice a léčbě člověka. Jasně a srozumitelně sjednotil tři školy přírodní medicíny — indickou, čínskou a egyptskou.

Zdroj: česká wikipedie  (https://cs.wikipedia.org/wiki/Su_Jok_terapie).

 

Název SU JOK znamená v korejštině ruka-noha. Znamená to, že při léčení je SU použití ruky a JOK použití nohy. Tedy pro aplikaci akupunktury se použije pouze ruky a nohy. Jde o akupunkturu mikrosystému ruky a nohy. Jedná se o část korejské lidové medicíny, kterou světu zprostředkoval v roce 1984 vynikající specialista v tomto oboru, korejský lékař, vědec, prof. PARK JAE WOO.
Akupunktura SU JOK je efektivní nezávisle na důvěře nebo nedůvěře terapeuta i nemocného. Při dodržení metodiky a principů účinkuje, i když ten, kdo léčí, nemá medicínské vzdělání. Je mimořádně vhodná pro využití při samoléčbě a při předlékařské pomoci.
Tato metoda je založena na systému shody, kdy rukanebo noha je vlastně celý člověk. Podíváme-li se pozorněji na ruku, všimneme si jejího nápadného rozdělení na jednu centrální velkou část a na 5 malých částí, které odstupují z jejího obvodu.Všimneme-li si pozorně shodných rysů stavby těla člověka a zvířat, uvidíme, že se skládá z trupu, krku, hlavy a z končetin.

(Použitý materiál:Výňatek z kapitoly Systém shody, str. 14-16, kniha "SU JOK zdraví na ruce", MUDr. Ján Pukluš, EUGENIKA, Bratislava, 2000)

 
27
2812728
Značky
   
 • Su - jok Kód: 982/SPI
  Su - jok
  Skladem (11 ks)
  Terapie SU - JOK. Mezi velkým množstvím léčebných metod si člověk vybere tu, která má dobře...
  45 Kč
  od 22 Kč bez DPH
  od 27 Kč

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem