Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
 

Moxy

 

MOXOVÁNÍ je léčebnou metodou tradiční čínské medicíny, která k nemocem přistupuje na základě celostního přístupu. Spočívá v nahřívání či požehování akupunkturních bodů zapáleným sušeným pelyňkem japonského druhu Artemisia princeps či běžným Artemisia vulgaris.

Podle zastánců této terapie funguje moxování na podobném principu jako akupunktura.

JAK MOXOVÁNÍ FUNGUJE?
Sálavým hluboko prohřívajícím teplem se uvolňují akupunkturní dráhy a aktivizují akupunkturní body, čímž se znovu nastoluje rovnováha toku vitální energie a v důsledku toho i schopnost těla napravovat sebe sama a čelit škodlivinám.

Kde moxování Účinkuje /KDY si ho dopřát:

- preventivně při poruchách imunity - > sklon k častým respiračním onemocněním a k zahlenění

- studené ruce a nohy - > při nedostatečném prokrvování končetin

- dlouhodobá slabost až chronické vyčerpání - > únavový syndrom

- bolesti a pocit chladu v kloubech, vazech i svalech - > poskytuje lokální prohřátí postižených míst

- sportovcům a lidem pracujícím v chladném prostředí - > poskytuje doplnění tepla namáhanému organismu

- zmírňuje revmatické bolesti, které se v chladu zhoršují

- pomáhá omezit nadměrné pocení během dne

- působí obecně k podpoře zdraví a pocitově k dodání energie

- ulevuje při bolestech zad (lidově hexenšus), v oblasti beder, při potížích s ploténkami a se sedacím nervem, zatuhnutí krku a ramenou

- při častém močení u lidí s prochladlými ledvinami (prázdný jang ledvin)

- pro všechny trpící anurézou (nemožnost močení), která se chladem zhoršuje

- či depresemi

Dostupnost Vyprodáno
300 Kč
248 Kč bez DPH
Kód produktu 1796
Značka Veronika Málková
Kategorie Moxy a svíce
Položka byla vyprodána...
 

Moxováním se dociluje prohřátí, zklidnění a uvolnění vybraných míst těla - postižených ploch nebo akupunkturních bodů. Při této metodě je ale si dávat pozor, protože neopatrností může dojít k popáleninám.

Moxování a čínská akupunktura představují nesmírně hodnotný a staletímiprověřený souhrn praktických zkušeností nasbíraných postupně mnoha generacemi Číňanů při léčení řady zdravotních obtíží.

Při moxování se využívá znalostí tradiční čínské akupunktury, kdy teplo pelyňku prostupuje tělo do hloubky, vstupuje do akupunkturních drah, doplňuje energii, podporuje oběh a vylučuje z těla chlad a bolest. K prohřívání se používá přírodního způsobu léčby - tepla sálajícího při doutnání nejjemnějších částí mladých květů čínského pelyňku, někdy i v kombinaci s dalšími bylinkami.
Má silný tonizující účinek na tělo a posiluje je v boji proti chronickým obtížím, vyčerpání a špatnému trávení. Pozoruhodně účinné je moxování zejména u preventivního posilování organismu a utužování zdraví.

Hmotnost 0.01 kg